Jak si sbalit med na výlet

Jarní výlety do přírody jsou jedním z nejlepších způsobů, jak zapracovat na svém fyzickém zdraví i psychické pohodě. Teploty se velmi často drží na příjemných hodnotách, při nichž se dobře dýchá a udržuje tempo, zároveň je možné zvolit si výšlap zcela na míru svým momentálním možnostem i odhodlání a také prakticky není třeba žádné zvláštní vybavení nebo příprava. Prostě se sbalíte a jdete. Když navíc přidáte do batohu ještě trochu medu, zajistíte si přísun kvalitní energie pro chvíle, kdy by byl kopec v realitě o něco vyšší, než se na online mapě zdálo.

Med je mezi vrcholovými sportovci známý tím, že dokáže zajistit lidskému tělu stabilní a zároveň rychlý přísun energie. Je to proto, že obsahuje vyvážený poměr glukózy a fruktózy, snadno stravitelných cukrů, díky kterým se glykogen do krve uvolňuje postupně. Jedná se tedy také o ideální energetický impuls během jarní turistiky. Jeho balení není ovšem zcela instantní – jak tedy nejlépe zabalit med do batohu bez rizika lepkavé nehody?

  • Namažte med na chleba. Ano, nejlepší řešení bývají ta nejjednodušší. A ještě si připomenete dětská léta. Když ho navíc zabalíte do ručně voskovaného ubrousku, máte extra včelí body k dobru.
  • Oslaďte medem oblíbený nápoj. Buďte kreativní – nemyslete si, že med se hodí pouze do čaje. Zkuste si vyrobit lahodnou bylinkovou limonádu s medem. Nejlépe chutná s čerstvou pramenitou vodou z horské studánky.
  • Upečte si lahodné medové sušenky. Anebo medové perníčky. Pár do kapsy se vždycky vejde a přijde vhod zejména při posledních metrech těsně pod vrcholem hory.
  • Vytvořte si malé medové kapsičky. Do rohu malého igelitového sáčku dejte dvě lžičky pastového medu, těsně nad medem dobře zavažte nebo zauzlujte a vršek odstřihněte. Na cestě pak stačí špičku rohu odstřihnout nebo prokousnout malý otvor a med vysát.
  • Použijte silikonové tubičky na kosmetiku do letadla. Některé drogerie nabízejí opakovaně plnitelné tubičky, které se standardně používají třeba jako cestovní balení krémů. Nic vám ovšem nebrání je naplnit tekutým medem a na výletě je používat namísto nejrůznějších energetických gelů.
  • Vyrobte si medové bonbony. S trochou šikovnosti a kvalitní želatiny si můžete vyrobit krabičku domácích medových bonbonů. Jsou nesmírně mobilní a hlavně lahodné, zejména ochutíte-li je bylinným čajem nebo odvarem.

Máte nějaké vlastní osvědčené nápady a tipy? Neváhejte nám je zaslat. Luční med HoneyMix se už nemůže dočkat, až se s vámi podívá zpět do oblastí svého původu – na nekonečně svěží a oslnivě pestré údolní i horské louky.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota January February March April May June July August September October November December