Když se řekne „honeymoon“…

Výraz „honeymoon“ nesmí chybět v žádném správném hollywoodském slaďáku. V doslovném překladu se jedná o „medový měsíc“, což zní podstatně romantičtěji, než používaný český ekvivalent „líbánky“. Po svatbě přeci nejde jen o fyzické oslavy svatebního slibu, ale o sladké zahájení nové životní etapy! Jak ovšem na toto označení naši anglofonní přátelé přišli?

Teorie se různí a jak už to u celé řady lingvistických kuriozit bývá, jednoznačná odpověď na původ spojení „honey-moon“ v souvislosti se svatební cestou neexistuje. Naší jednoznačně nejoblíbenější verzí je odkaz k pradávnému zvyku germánských kmenů, kdy se třicet dní po každé svatbě popíjela medovina, tedy nápoj vzniklý kvašením medu („honey-month“). Existují však i mnohem jednodušší vysvětlení jako myšlenka, že první měsíc manželství patří k těm nejsladším, protože je typický pocitem zamilovanosti a štěstí. Podle Oxfordského slovníku angličtiny „medový měsíc“ původně neodkazoval k měsíci jako časovému období, ale k Měsíci jako nebeskému úkazu, který ve chvíli, kdy dojde naplnění (úplňku), začne ubývat. Jednalo se tedy spíše o jakési varování čerstvých novomanželů před „vystřízlivěním z lásky“.

Ať už je to s původem „honeymoon“ jakkoli, díky lahodným přírodním medům HoneyMix si můžete svůj medový měsíc užít v kterékoli roční období, a to dokonce bez ohledu na to, zda jste zadaní, sezdaní nebo svobodní. Vyzkoušejte různé příchutě a zamilujte se od první chvíle napořád!

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota January February March April May June July August September October November December