Lahodná zábava: kombinování sýrů s medy

Milovníci sýrů moc dobře vědí, že ačkoli kvalitní sýr sám o sobě nepotřebuje žádné další doplňky, přidáním dobře zvoleného chuťového partnera můžete skvěle podtrhnout jeho delikátní vlastnosti. Zkuste experimentovat a sýry doplnit ochucenými medy HoneyMix. My už své oblíbené kombinace máme. Můžete se inspirovat, nebo se nechat unést vlastní fantazií. Lahodnější zábavu pro večer s přáteli najdete jen stěží!

Výraznější a starší sýry (sýry s modrou plísní, víceletá Gouda atp.)

Svěží a aromatický med HoneyMix Meruňka citlivě vyvažuje dominanci vyzrálejších sýrů.

Čerstvé kravské a kozí sýry

Čerstvé sýry skvěle podpoříte sladkým a jemným medem HoneyMix Jahoda nebo Brusinka. Nevšedním zážitkem je pak kombinace s medem HoneyMix Kakao a lískový oříšek.

Kozí sýry s plísní

Výraznou chuť sýru doladíte medem HoneyMix Brusinka, Citron a máta nebo Kakao a lískový oříšek.

Parmigiano-Reggiano, Grana Padano

Lehce nasládlé italské klasiky můžete okořenit medem HoneyMix Zázvor a citronová tráva.

Sýry s bílou plísní (Brie, Camembert, Hermelín atp.)

Charakteristický zážitek z plísňových sýrů skvěle podtrhnou HoneyMix Vlašské ořechy v medu nebo Mandle v medu.

Tip na závěr: Při každé degustaci je dobré mít k dispozici určitý „neutralizátor chuti“, který vám umožní stabilizovat chuťové buňky mezi jednotlivými vzorky. V případě medu se používají jemně nakyslé kousky jablka.

Máte nápad, jak jednotlivé kombinace dále zpestřit vhodně zvoleným vínem? Určitě nám napište prostřednictvím našich profilů na Instagramu a Facebooku. Jsme velkými fanoušky lahodných spojení všeho druhu!

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota January February March April May June July August September October November December