Sladké probuzení bez jarní únavy

Sluneční paprsky se konečně dostávají do varu a začínají zahřívat pokožku prokřehlou několikaměsíčním životem pod zamračenou mrazivou pokličkou. Po zimním období trpí tělo nejen nedostatkem světla a tepla, ale také čerstvého vzduchu a minerálů a vitamínů z čerstvé zeleniny a ovoce. Výsledkem je něco, co spousta z nás dobře zná, ač se to někdy zdráhá pojmenovat – jarní únava. V období, kdy příroda láká k novým zážitkům, naše tělo jakoby nemělo energii na víc než základní praktické úkony.

Jistě jste si už načetli základní poučky proti jarní únavě – očistěte organismus, dodržujte pitný režim, snažte se hýbat a doplňujte vitamíny a minerály, které tělo během zimy ztratilo. Za nás přidáváme ještě tip na tajného pomocníka – med. Kvalitní med totiž představuje skvělý zdroj energie ve chvílích, kdy už nevíte, kudy kam. Obsahuje ideální poměr glukózy a fruktózy, díky čemuž se energie uvolňuje postupně a nebudete trpět náhlými záchvaty vlčího hladu kvůli náhlému poklesu hladiny cukru. Není tedy divu, že med používali už řečtí atleti na antických olympijských hrách. Dnešní sportovci jej dokonce doporučují namísto nejrůznějších energetických gelů, protože na rozdíl od nich obsahuje ještě řadu dalších minerálů a vitamínů a naopak postrádá zcela zbytná umělá barviva a konzervační látky.

Nemusíte být ovšem zrovna nadšeným běžcem, abyste ocenili blahodárné účinky medu na svůj organismus v jarním období. Už jedna lžička medu po probuzení vám dodá švih tolik potřebný k tomu, abyste vstali z postele tou správnou nohou. Ale ještě než tak učiníte, otevřete svůj notebook a objednejte si novou zásobu medů HoneyMix. Abyste měli zas o něco víc důvodů k radostnému začátku dne!

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota January February March April May June July August September October November December