Včelí procházka luční nadílkou

Luční med patří k prvním vlaštovkám medové sezóny. Nekonečné pestrobarevné koberce kvetoucích bylin na probouzejících se loukách a stráních jsou totiž prvním lákadlem pro natěšené včely, které se po ospalé zimě nadšeně vydávají do práce. Jaké konkrétní rostliny se však pod poetickým názvem „luční“ skrývají?

Když se řekne „rozkvetlá louka“, v mysli vytane v první řadě zřejmě pampeliška, chrpa, vlčí mák či kopretina. Na jaře také i třeba oblíbená bledule, sněženka, podběl nebo petrklíč, pokročilí milovníci bylin vzpomenou třeba i řeřišnici luční neboli „slepičku“. Se všemi těmito rostlinami se můžeme běžně setkat při procházce českou divokou přírodou, ale i při víkendové relaxaci na vlastní zahrádce či v městském parku.

Luční med HoneyMix pochází od profesionálních ukrajinských včelařů, jejichž bohatá včelstva „obhospodařují“ téměř 8 ha luk nejrůznějšího druhu. K nejrozlehlejším patří pravidelně zaplavované nivní louky, na kterých se daří jeteli, pryskyřníku, šťovíku nebo například řebříčku. Na sušších loukách se hojně setkáme se známou pampeliškou a chrpou a také například s ostroplevkou. Horské louky pokrývající karpatská a krymská údolí pak vykvétají zásluhou jetele, arniky, hořce nebo vstavače.

Není divu, že se včely zjara tak nedočkavě pustí do svého umění – tak šťavnaté nabídce se zajisté jen těžko odolává. Stejně jako lučnímu medu HoneyMix, protože má jemnou, sladkou a lahodnou chuť, která si snadno podmaní každého.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota January February March April May June July August September October November December